× بستن تبلیغات

visa

ویزای استرالیا

 اگر قصد داريد يك تعطيلات رويايي را سپري كنيد حتما در تور پاتايا شركت كنيد. هزينه سفر به اين شهر مناسب و به صرفه است و هر قشري از جامعه ميتوانند تعطيلات خود را در آنجا سپري كنند. چشم اندازها و ساحل هاي بي نظيرش را از دست ندهيد و حتما از آنها ديدن نماييد. در ادامه بيشتر با اين شهر و خصوصيات و جاذبه هايش اشنا خواهيد شد.

درباره پاتايا و مردمش

پاتايا در ساحل شرقي خليج تايلند واقع شده است و يك شهر ساحلي با مساحت كم محسوب ميشود. اين شهر در بخش جنوب شرقي بانكوك و در فاصله 165 كيلومتري آن قرار دارد. اين شهر پر است از كلاب ها و بارهايي كه شبانه روزي خدمات ارائه ميدهند و جاذبه هايش سالانه حدود 5 ميليون گردشگر را جذب خود ميكند. ناگفته نماند كه اين شهر از برترين بخش هاي تور تايلند است كه مكان هاي ديدني بسياري را در خود جاي داده است.

فرهنگ مردم پاتايا

فرهنگ مردم پاتايا برگرفته از ايين بودايي ست، و لبخند زدن جزئي از زندگي انهاست. مردم اين شهر سر را مقدس ترين عضو بدن و پا را پست ترين ميدانند بنابراين هرگز نبايد به سر انها دست بزنيد، اشاره كردن با پا نيز نوعي توهين محسوب ميشود. اگر قصد داشتيد از اماكن مذهبي آنها ديدن كنيد حتما پوششي مناسب به تن كنيد، چراكه در اين خصوص بسيار حساس هستند. مردمان ان به زبان تابلندي صحبت ميكنند و بسيار خونگرم هستند. فراموش نكنيد كه مردم اين شهر پادشاهشان را بسيار دوست دارند بنابراين هرگز نام او را بر زبان نياوريد.

تور پاتايا | تور ارزان پاتايا | قيمت تور پاتايا | تور لحظه آخري پاتايا | تور پاتايا ارزان قيمت

سيستم حمل و نقل پاتايا

شركت كنندگان تور پاتايا بايد از سيستم حمل و نقل اين كشور نيز اطلاعاتي داشته باشند. سيستم حمل و نقل به گونه اي طراحي و راه اندازي شده است كه بتوانيد به همه نقاط شهر به آساني دسترسي داشته باشيد البته ترافيك ساعات شلوغي را نيز نميتوان ناديده گرفت. اكثر جابجايي ها در شهر از طريق اتوبوس و تاكسي هاي موتوري انجام ميشود، امكان اجازه موتور، اتوموبيل و دوچرخه نيز وجود دارد و ميتوانيد از اين امكانات نيز بهره ببريد.

غذا و تور پاتايا

اين شهر پر شده است از رستوران و كافه و چرخ دستي كه غذاهاي متنوع با قيمت هاي متفاوتي را ارئه ميدهند، بنابراين اگر بودجه كافي نداريد حتما از غذاهايي با قيمت مقرون به صرفه خريداري و ميل نماييد. امكان اينكه خودتان اشپزي كنيد نيز وجود دارد و با اين روش در هزينه هايتان صرفه جويي بيشتري خواهد شد. حتما براي يكبار هم كه شده طعم غذاهاي تايلندي را بچشيد. غذاهاي دريايي اين شهر محبوبيتي جهاني دارد و ماهيگيران منطقه هر شب به دريا ميروند تا صبح روز بعد ماهي هاي تازه را به فروش برسانند. فقط توجه داشته باشيد كه هر غذايي با مزاج ما ايراني ها سازگار نيست، قبل از سفارش از محتويات دقيق آن اگاه شويد.

نكته اي جالب درباره پاتايا

حدود 30 سال قبل پاتايا يك ساحل خالي از سكنه بود، پس از وقوع جنگ ميان هند و چين به سرعت روند پيشرفت خود را اغاز كرد. سرعت پيشرفتش قابل چشم پوشي نيست، ان شهر توانست طي مدت كوتاهي به يكي از برترين مقاصد گردشگري دنيا تبديل شود. اگر در تور لحظه آخری پاتايا شركت كرديد حتما از ساحل هاي شني اش ديدن كنيد.

منبع : https://safaryar.net/tours/pattaya/

نوشته شده در پنجشنبه 15 آذر 1397ساعت 16:26 توسط sara|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ