× بستن تبلیغات

visa

ویزای استرالیا

 آيا تا به حال با خود فكر كرده ايد كه چرا بيشتر افراد ترجيح مي دهند تور دبي را براي سفر خود انتخاب كنند؟ در واقع چرا دبي از محبوبترين مقصدهاي گردشگري در دنيا محسوب مي شود؟ امروز قصد داريم علاوه بر پاسخ به اين سوالات، امكانات و هزينه خريد تور لوكس دبي و جاذبه هاي ديدني اين منطقه زيبا را مورد بررسي قرار دهيم.

راهنماي سفر به دبي

دبي شهري است كه توانسته به درستي سنت و مدرنيتگي را در كنار هم حفظ كند. اين شهر تركيبي از فرهنگ هاي مختلف را در خود جاي داده است.  مناطق ديدني و تفريحي در دبي شما را شگفت زده خواهد كرد در اين بخش مي خواهيم اطلاعات ضروري و مورد نياز در خصوص سفر به دبي را بررسي كنيم.

ساعت رسمي اين شهر حدود نيم ساعت از تهران عقب تر است. دبي به عنوان قطب گردشگري دنيا محسوب مي شود. دبي يكي از شهرهاي حاشيه خليج فارس مي باشد و يك قطب گردشگري در دنيا محسوب مي شود . اين شهر در زمينه گردشگري و همينطور تجاري و اقتصادي توانسته بهترين رتبه را براي خود فراهم سازد. طبق آمار در سال 2014 دبي پرجمعيت ترين شهر در امارات متحده عربي محسوب مي شود.

راهنماي سفر به دبي

فرهنگ و زبان مردم دبي

زبان اصلي مردم دبي عربي است. البته اين زبان به نوعي زبان محلي نيز لقب مي گيرد. مردمان اين شهر به فارسي نيز تسلط نسبي دارند. به اين ترتيب به سادگي شرايطي فراهم است تا بتوانيد با مردم در دبي ارتباط برقرار كنيد. واحد پول در دبي درهم امارات است. يادتان باشد در اين شهر بايد از سمت راست رانندگي كنيد. در دبي اجازه پوشيدن لباس هاي بدن نما نداريد.

رودخانه هاي موجود در دبي طبيعي نيستند. البته وجود اين رودهاي ساختگي هم سبب مي شود تور توريستي دبي براي شما جالب تر شود. مورد جالب ديگر در اين شهر تاكسي بانوان است كه اغلب به رنگ صورتي در سطح شهر وجود دارند. دبي مشهور به شهر طلا است. اگر به بازار دبي توجه كنيد بيش از400 فروشگاه طلافروشي براي شما فراهم شده است.

آب و هواي شهر دبي

به طور كلي دبي داراي آب و هواي گرمسيري و بياباني است. بنابراين در هر فصل سال كه به اين شهر سفر كنيد با آب و هوايي نسبتا گرم روبرو هستند. دبي در كمربند بيابان شمالي قرار دارد. در اين شهر رطوبت زياد است. بهتر است كه از لباس هاي نخي و خنك استفاده كنيد. تابستان هاي دبي بسيار گرم و تا حد زيادي شرجي است. حتي گاهي دماي هوا به 41 درجه نيز مي رسد. در ماه مرداد احتمال اينكه دماي هواي دبي به 55 درجه نيز برسد هم وجود دارد. اين شايد نگران كننده باشد. اما با اين وجود شب هاي دبي بسيار خنك و لذت بخش است. اين موضوع سبب شده است كه فستيوال ها و جشن ها اغلب پس از غروب آفتاب برگزار شود.

اغلب فصل پاييز و بهار براي تور لحظه آخری دبي انتخاب ميشود. البته اين انتخاب دلايل مخصوص به خود را دارد. تور دبي در فصل زمستان هم به دليل وجود تفريحات يخي و زمستاني از استقبال نسبتا خوبي برخوردار است.

آب و هواي شهر دبي

بهترين زمان سفر با تور دبي

بر طبق بررسي هاي انجام شده بهترين زمان سفر به دبي از ماه نوامبر تا مارس است. دقت كنيد كه دبي به طور كلي داراي دو فصل گرم و گرم تر است و صحبتي از سرماي طاقت فرسا در اين شهر نخواهد بود. به اين ترتيب مشخص است كه زمستان دبي مي تواند تا حدي براي افرادي كه از گرما دوري مي كنند گزينه مناسبي باشد. اگرچه سواحل دبي در فصل زمستان با بادهاي شديد همراه هستند. تور دبي در فصل تابستان ارزان تر از ساير فصل ها اعلام شده است. افرادي كه مي خواهند سفري ارزان به دبي داشته باشند مي توانند فصل گرم سال را انتخاب كنند.

بهار بيشترين گردشگر را به خود اختصاص مي دهد. عموما افراد سعي مي كنند در اين فصل به دبي سفر كنند و از جاذبه هاي ديدني آن لذت ببرند. ناگفته نماند، اگر اهل عكاسي هستيد فصل پاييز مي تواند بهترين فصل براي شما محسوب شود.

پوشش مناسب در دبي

دبي شهري اسلامي است. بخشي از مردم آن مسلمان هستند. در اين شهر زنان بيشتر لباس هاي سنتي مي پوشند. لباس هايي تيره، بلند و گشاد كه اعضاي بدنشان كمتر ديده شوند و موهاي خود را مي پوشانند. مردم دبي در سطح شهر مانند مراكز خريد و رستوران ها خيلي لباس هاي بدن نما و تنگ نمي پوشند. از ديگر نكاتي كه در تور دبي بايد بدانيد، سفر در ماه رمضان است. اين ماه از مهمترين ماه هاي مردم دبي محسوب مي شود. در اين ماه مردم محلي روزه دارند. در اين مدت زمان سعي كنيد حساسيت بيشتري نشان دهيد و به عقايدشان احترام بگذاريد.

اگرچه كه دبي يك شهر اسلامي است اما در آنجا حجاب اجباري نيست. البته اين اجباري نبودن به گونه اي نيست كه شما بتوانيد در خارج از ساحل و استخر مايو بپوشيد. ما به شما پيشنهاد مي كنيم كه اگر در فصل گرما قصد سفر داريد حتما با خودتان كلاه و چتر ببريد تا از گرماي آفتاب سوزان دبي در امان باشيد. همچنين اگر در 6 ماه پاياني سال به دبي سفر مي كنيد، يك ژاكت نيمه ضخيم و مناسب همراه خود داشته باشيد تا در ساعات پاياني روز كه هوا سرد مي شود استفاده كنيد.

منبع : https://safaryar.net/tours/dubai/

نوشته شده در پنجشنبه 15 آذر 1397ساعت 16:26 توسط sara|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ