× بستن تبلیغات

visa

ویزای استرالیا

 به جرئت مي توان گفت يكي از پرطرفدارترين تورهاي گردشگران تور پاريس است ، شهر پاريس به دليل جاذبه هاي بي نظير گردشگري ، فرهنگي و تاريخي مقصد بسياري از توريست ها از ايران و ساير نقاط جهان است ، علاوه بر اين در دهه هاي اخير اين شهر به يك قطب اقتصادي و تجاري اروپا تبديل شده است، و اين عامل باعث شده تا سرمايه گذاري هاي كلاني در حوزه هاي مختلف در اين شهر انجام شود. اگر قصد داريد در تورهاي تركيبي مانند تور اسپانيا و تور لحظه آخری پاريس شركت كنيد و نياز به اطلاعاتي جامع در مورد اين شهر داريد اين مقاله را از دست ندهيد.

راهنماي سفر به پاريس

پاريس پايتخت فرانسه، شهر نور و عشق يكي از بزرگترين و مشهور ترين شهرهاي جهان است كه  در صدر آماري بازديد گردشگران جهان قرار دارد. پاريس امروز تبديل به شهر مد ، سرگرمي ، تجارت و هنر و فرهنگ شده است ، بناها و موزه‌هاي مشهور پاريس در بين پربازديدترين آثار توريستي جهان جاي دارند اين عوامل باعث شده تور پاريس برترين تور جهان شود و بسياري از گردشگران اين شهر در تور مارسي هم شركت ميكنند، پاريس بزرگ‌ترين شهر اقتصادي اروپا است  و پنجمين شهر اقتصادي جهان از نظر سطح توليد ناخالص داخلي است. اين شهر به تنهايي نزديك به ۵۳۳ ميليارد يورو يعني نزديك به ۲۵٪ توليد ناخالص داخلي فرانسه را در دست دارد .

جمعيت اين شهر حدود 10 ميليون نفر است و يكي از پر جمعيت ترين شهرهاي اروپا محسوب مي شود اين شهر به خاطر فضاي سبز وسيع به عنوان سرسبزترين شهر اروپا شناخته مي شود. شهر پاريس به نام هاي مختلف مشهور است از جمله عروس شهر هاي جهان ، شهر نور  و شهر عشاق. زبان اكثر مردم اين شهر فرانسوي است و افراد كمي در اين شهر انگليسي صحبت مي كنند. دين اكثر مردم مسيحيت است از ساير اديان دين اسلام با 7 درصد جمعيت شهر و دين يهوديت با 4 درصد در رتبه هاي بعدي قرار دارند.

راهنماي سفر به پاريس

آب و هواي شهر پاريس

شهر پاريس داراي آب و هواي اقيانوسي است، به ندرت مي توانيد شاهد آب و هواي بسيار گرم و يا بسيار سرد در اين شهر باشيد، متوسط دماي ساليانه 15 درجه است گرمترين دمايي كه در اين شهر ثبت شده 40 درجه سانتي گراد بوده است ، در تمام طول سال شاهد بارندگي در اين شهر خواهيد بود اين شهر حتي به خاطر همين بارندگي هاي ناگهاني اش نيز مشهور است ، پس اگر در تور بلژيك شركت كنيد و به پاريس هم سفر كنيد حتما اين باران را تجربه خواهيد كرد. تابستان پاريس بين 15 تا 25 درجه است در شرايطي هم دما تا 30 درجه خواهد رسيد. زمستان ها هم دماي هوا زير 10 درجه مي باشد. اين شهر مدت زيادي از سال داراي آب و هواي ابري است. قبل از شروع تور پاريس بد نيست آب و هواي اين شهر در روزهاي آينده را هم چك كنيد.

بهترين زمان سفر به پاريس

انتخاب بهترين زمان براي تور پاريس به علايق خود شما بستگي دارد ، فصل تابستان و ماه هاي خرداد تا شهريور ( ژوئن تا آگوست ) فصلي مناسب به شمار ميرود دماي هوا به صورت ميانگين 22 درجه است و تعداد گردشگران در شهر بسيار زياد است، به همين دليل قيمت هتل ها و بليط هاي مسافرتي گران تر خواهد بود ، البته به دليل تعداد بالاي مسافران تور لحظه آخري پاريس ،شاهد رويدادهاي فرهنگي و توريستي بيشتري خواهيد بود و بسياري از آنها در تور ليون فرانسه هم شركت ميكنند.

در ماه هاي تير تا مرداد اين شهر شاهد باران هاي بسيار زيادي خواهد شد ، پس چتر و لباس باراني را فراموش نكنيد. اما اگر به فصل خلوت گردشگري علاقه داريد فصل زمستان را انتخاب كنيد ، دماي هوا در اين محدوده بصورت ميانگين 5 درجه سانتي گراد است. تعداد گردشگران در اين فصل بسيار كمتر از زمان هاي ديگر سال است. اگر فصل بهار را دوست دارد و مي خواهيد از ديدن شكوفه هاي رنگارنگ اين شهر لذت ببريد در ماه مي به اين شهر سفر كنيد دماي هوا در اين ماه بصورت ميانگين 15 درجه سانتي گراد است و تراكم گردشگران كمتر از تابستان است.

اطلاعات پرواز شهر پاريس

سفر با تور فرانسه مخصوصا پاريس از جمله مسيرهاي بسيار پرتردد در تمام طول سال است، براي تور پاريس پرواز مستقيم از تهران به پاريس توسط شركت هواپيمايي مثل ايران اير ، ماهان و ايرفرانس فرانسه انجام مي شود. اين پرواز اكثر روزهاي هفته از فرودگاه امام خميني تهران به فرودگاه شارل دوگل شهر پاريس انجام مي شود. مدت زمان اين پرواز هم 6 ساعت مي باشد. البته بسته به زمان سفر و تراكم سفر تعداد سفر ها ممكن است تغيير كند.

علاوه بر پرواز مستقيم براي تور تفريحي پاريس، پرواز هاي غير مستقيم نيز به مقصد پاريس انجام مي شود. عمده ترين اين پروازها را شركت تركيش ايرلاين انجام مي دهد، شركت هاي هواپيمايي ديگري مثل امارات، قطر ايرويز و پگاسوس ايرلاين نيز پرواز غير مستقيم از تهران به پاريس دارند.

مسير هاي غير مستقيم عبارتند از :

  • تور توريستي پاريس توسط تركيش ايرلاين از فرودگاه امام خميني تهران به فرودگاه اتاتورك استانبول و بعد فرودگاه شارل دوگل پاريس
  • تور پاريس توسط  هواپيمايي امارات از فرودگاه امام خميني تهران به فرودگاه دبي و از آنجا به فرودگاه شارل دوگل پاريس
  • تور شهر پاريس توسط  شركت هواپيمايي قطر ايرويز از فرودگاه امام خميني تهران به دوحه و از آنجا به فرودگاه شارل دوگل پاريس
  • تور پاريس توسط  شركت هواپيمايي پگاسوس ايرلاين از فرودگاه امام خميني تهران به سابيها گوگچن در بخش آسياي استانبول و بعد از آن به فرودگاه شارل دوگل پاريس

قيمت بليط اين شركت ها براي تور ارزان پاريس هم از 1.5 تا 3 ميليون تومان بسته به نوع شركت و تراكم سفر ها متفاوت است.

منبع : https://safaryar.net/tours/paris/

نوشته شده در پنجشنبه 15 آذر 1397ساعت 16:28 توسط sara|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ